25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

poniedziałek, 14 maja 2012

Propaganda "karmiących matek", czyli męczeństwo kobiet

Dramatyczne sceny, które rozegrały się podczas oblężenia  Sejmu przez związkowców z NSZZ Solidarność, w związku z przegłosowaniem ustawy, wydłużającej wiek emerytalny, nie wiadomo dlaczego nazywanej "reformą", dostarczyły paliwa propagandowego dla wszystkich uczestników sceny politycznej.
W przekazie medialnym pojawiły się zgrane chwyty, jak np. "karmiące matki" i "kobiety mające małe dzieci". Dominowały oczywiście "agresja", "chamstwo", "pobicie", a poinstruowany przez Piotra Tymochowicza, przewodniczący Janusz Palikot, powtarzał zgraną płytę o "pijanych i szczających na trawnik związkowcach".
Zapraszam do przeczytania mojego wpisu na portalu NowyEkran.pl:
http://politicalmediashow.nowyekran.pl/post/62089,meczenstwo-kobiet-na-odcinku-polityki-i-mediow

Była posłanka PO, Beata Sawicka, rozpracowywana przez agenta CBA - Tomka (obecnie posła PiS), stała się przykładem "męczeństwa kobiet", służącego kampanii propagandowej i wyborczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz