25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

czwartek, 13 grudnia 2012

Precz z komuną, czyli banner

W Sulechowie (woj.Lubuskie), na płocie, przy Alei Wielkopolskiej, która jest ulicą wylotową w kierunku Poznania, ktoś zawiesił banner.
No może słowo "banner" jest słowem sporo na wyrost, ale ...
Banner, to tylko kawałek płótna, na którym ktoś odręcznie napisał: Precz z komuną, ale do złudzenia przypomina on transparenty opozycji z czasów stanu wojennego i lat 80-tych. Istotne jest także to, że wisiał on w eksponowanym miejscu, na skrzyżowaniu, w dniu 13 grudnia 2012 r., czyli w rocznicę wprowadzenia, w Polsce, stanu wojennego.

Komuś się chciało. Nakład pracy raczej niewielki. Dobry przekaz. Efekt osiągnięty.Sulechów (woj. Lubuskie), Aleja Wielkopolska, 13.12.2012 (rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego). Odręcznie wykonany banner o treści "Precz z komuną", wisi na płocie przy ulicy wylotowej w kierunku Poznania .


Sulechów (woj. Lubuskie), Aleja Wielkopolska, 13.12.2012 (rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.). Odręcznie wykonany banner o treści "Precz z komuną", wisi na płocie pod wielką reklamą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz