25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

niedziela, 2 października 2011

Mikke ludojad

lość propagandowych bzdur i oszczerstw wypisywanych w sieci na temat Janusza Korwin-Mikkego przez jego przeciwników jest ogromna. Ten charyzmatyczny polityk, prezes prawicowej, konserwatywno-liberalnej partii Kongres Nowej Prawicy, znany jest z ostrej retoryki i bezkompromisowych poglądów na wiele spraw. Na scenie politycznej znany jest od przeszło 20 lat, startował wielokrotnie w różnych wyborach, był posłem na Sejm R.P. w latach 1991-1992. W PRL-u aresztowany w 1965 i 1968 r. za działalność o charakterze politycznym, internowany na sześć miesięcy w 1982 r. Członek wielu towarzystw, wykładowca, doradca, publicysta, autor wielu książek, członek Stronnictwa Demokratycznego w latach 1962-1982, założyciel i wieloletni prezes Unii Polityki Realnej.
Janusz Korwin-Mikke był studentem Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego i równolegle Wydziału Filozofii (magisterium). Studiował także psychologię, prawo i socjologię.
Ten, urodzony w Warszawie, blisko 70-letni polityk (rocznik 1942), mieszkający w podwarszawskim Józefowie, ma liczną rodzinę: sześcioro dzieci (czterech synów: Ryszarda, Kacpra, Krzysztofa i Jacka, dwie córki: Zuzannę i Korynnę oraz ośmioro wnucząt – dwóch wnuków: Andrzeja i Kubę i sześć wnuczek: Kasię, Natalkę, Majkę, Kamilkę, Blankę i Klarę).Janusz Korwin-Mikke w przeciwieństwie do czołowych polityków polskich, ma dobre wykształcenie, zna języki obce i posiada najważniejszą cechę w polityce – stałość poglądów. Był i pozostał wierny idei konserwatywno-liberalnej.
Co najważniejsze, wiele diagnoz i rozwiązań, które stawiał, przewidywał i postulował JKM sprawdziło się, a te, wyśmiewane swojego czasu, jak np. zawodowa armia – zostały zrealizowane i dzisiaj już nikt nie wspomina tych, którzy na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na hasło “zawodowa armia”, pukali się w czoło. Nikt nie wspomina też tych, którzy kilka lat temu śmiali się do rozpuku, gdy JKM mówił, że Polskę i Europę czeka kryzys, a poszczególne kraje i w końcu cała Unia Europejska zbankrutuje. p.s.
Janusz Korwin-Mikke stoi dziś na czele ruchu wolnościowego w Polsce i może się okazać, że będzie – obok Ruchu Palikota - czarnym koniem najbliższych wyborów. Chociaż jest pomijany w sondażach i nie jest pokazywany w wiodących mediach, to nie daje o sobie zapomnieć – szczególnie w sieci, gdzie jest prawdziwym królem. Sondażownie, które pomijają Nową Prawicę zaczynają jednak wraz ze zbliżającym się terminem wyborów urealniać sondaże. I tak, Nowa Prawica ma wg, ostatniego sondażu SMG/KRC 4%, co może realnie oznaczać przekroczenie progu wyborczego. Jeżeli Sąd Administracyjny nie rozwiąże przed wyborami problemu rejestracji Nowej Prawicy we wszystkich okręgach w kraju, to zachodzi pytanie czy Janusz Korwin-Mikke złoży protest wyborczy i doprowadzi do unieważnienia wyborów?

* źródło: korwin-mikke.blog.onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz