25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

środa, 21 marca 2012

Rewiński goni bolszewika.

Nie, nie mój kolega Jaro Rewiński, a jego znany wujek, urodzony 16. września 1949 r. w Żarach, aktor, satyryk, poseł na Sejm I. kadencji, czyli sam mistrz - Janusz Rewiński. I wcale nie chodzi tu o jakąś nową rolę w filmie, czy sztukę teatralną, a o akcję “Goń z pomnika bolszewika”, którą wymyśliło i organizuje Stowarzyszenie KoLiber . Janusz Rewiński został 50. członkiem Honorowego Komitetu Poparcia.
Akcja KoLibra, jak można przeczytać na poświęconej jej stronie internetowej*, polega na tym, żeby zbieraćinformacje na temat "miejsc pamięci" stworzonych na użytek komunistycznej propagandy, np: pomników, nazw ulic i placów i innych tego typu miejsc lub nazw znajdujących się w całej Polsce.” Organizatorzy zapowiadają, że następnie będziemy podejmować działania, aby ślady bolszewickich kłamstw zniknęły raz na zawsze z przestrzeni publicznej naszych miejscowości.” 

Janusz Rewiński

W Honorowym Komitecie Poparcia znajdujemy także np. Stanisława Michalkiewicza, ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, Andrzeja Melaka, Jana Pietrzaka, Zbigniewa Romaszewskiego, czy prof. Jana Żaryna.
Tu cała lista członków Honorowego Komitetu Poparcia:
http://gonbolszewika.pl/2012/02/21/komitet/

Zgłoszeń “reliktów komunizmu” można dokonywać na adres: kontakt@koliber.org lub do koordynatora projektu, p. Piotra Mazurka piotr.mazurek@koliber.org tel: 794-202-529
logo akcji "Goń z pomnika bolszewika" (www.gonbolszewika.pl)

* gonbolszewika.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz