25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

czwartek, 23 lutego 2012

Lis Mak'Chała czyli Na temat Parówkagate.

Tomasz Lis i Tomasz Machała odpalili nowy portal o nazwie: Na temat. Panowie zaprosili do współpracy wielu znanych polityków, przedsiębiorców, celebrytów, dziennikarzy, sportowców, artystów, którzy mają wspierać portal swoimi autorskimi blogami. Swojego dotychczasowego bloga zlikwidował np. Janusz Palikot i przeniósł się na nowy portal. Bloggerami mają być m.in. Andrzej Blikle, Mariusz Czerkawski, Beata Kempa, Michał Kamiński, Irena Eris, Aleksander Kwaśniewski, Monika Jaruzelska, Nergal, Leszek Miller, Kuba Wojewódzki, Wojciech Olejniczak, Krzysztof Bosak, Krystyna Kofta.
Portal ruszył ostro i zaczęło się od potężnej wpadki nazywanej już Parówkagate. Cała sieć skręca się ze śmiechu, drwi i szydzi z tekstu opisującego hot-dogi w kafejkach jednej ze znanych sieci stacji benzynowych, który został odebrany jako zwyczajna kryptoreklama.
Ajajajaj! Czar prysł i to już na samym początku. Niedobrze. Miało być profesjonalnie i poważnie.
Cóż pozostało zrobić w tak kompromitującej sytuacji? Panowie Tomaszowie! Możecie przecież odeprzeć te ataki i powiedzieć: Skrytożerczym parówkoszydercom mówimy zdecydowane NIE! A dodatkowo, organizacja młodzieżowa redakcji może zaciągnąć honorową wartę przy jednej z kafejek.

Dzisiaj - w tak uroczystym i ekscytującym czasie, związanym z wczorajszym odpaleniem nowego portalu - dwa odcinki przygód Lisa Mak'Chały.
Lis Mak'Chała. Oszczędnie gospodarujący prawdą. Obwoźny handlarz wazeliny. 
 (kliknij na obrazek, żeby powiększyć)
Lis Mak'Chała. Oszczędnie gospodarujący prawdą. Obwoźny handlarz wazeliny.  
(kliknij na obrazek, żeby powiększyć)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz