25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

niedziela, 12 lutego 2012

Lis Mak'Chała

Tomasz Lis stracił 7. lutego posadę redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Nowym naczelnym został Michał Kobosko.
Z tygodnikiem pożegnał się także Tomasz Machała, który na Twitterze napisał, że "... Red. nacz. uznał za niemożliwe łączenie prowadzenia serwisu internetowego z wywiadami dla tygodnika". Chodzi o nowy projekt Tomasza Lisa, który ma niedługo wystartować, a którego naczelnym jest właśnie Tomasz Machała.
Trudno dziwić się wydawcy tygodnika "Wprost", bo tworząc nowy portal, Tomasz Lis, tworzy tak naprawdę konkurencję. Redaktor Lis ma swój opiniotwórczy program w telewizji publicznej, w dobrym czasie antenowym - jako naczelny ogólnopolskiego tygodnika miał dodatkowo, duży wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Tomasz Machała ma swój opiniotwórczy serwis "Kampania na żywo" i razem z T.Lisem przeprowadzał wywiady dla "Wprost".
Panowie redaktorzy! To banał - dobrze wiecie, że media to władza. A Wy chcieliście mieć ogromny wpływ na zarządzanie informacją i urabianie opinii publicznej. Chcieliście za dużo władzy. Zgubiła Was pazerność.

Lis Mak'Chała. Oszczędnie gospodarujący prawdą. Obwoźny handlarz wazeliny. Epizod III. Odcinek 1410. 
(kliknij na obrazek, żeby powiększyć)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz