25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

wtorek, 28 lutego 2012

Nowe futerko

"To futerko jest lepsze, to futerko mieć wolę" śpiewał na radzieckiej, animowanej bajce zajączek. Ale nie o zajączku chciałbym napisać kilka słów.
Dopiero co gruchnęła wieść o zwolnieniu Tomasza Lisa ze stanowiska redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" i mianowaniu na to stanowisko Michała Kobosko, a już media rozgrzała wiadomość o reaktywacji tego pierwszego.
To, co w tygodniku "Wprost" było niemożliwe w związku z uruchomieniem przez T.Lisa portalu NaTemat.pl, okaże się, być może, możliwe w tygodniku "Newsweek Polska". Polska odnoga koncernu Ringiel Axel Springer ma zatrudnić Tomasza Lisa na stanowisku redaktora naczelnego tego tygodnika i podobno rozważa zakup akcji portalu NaTemat.pl, jak  donosi wyborcza.pl*
Problemem może być podobno klauzula, zakazująca T.Lisowi podejmowania pracy w konkurencji, zawarta w jego poprzedniej umowie o pracę. Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej Wprost twierdzi, że "doszło do rażącego naruszenia umów w zakresie zakazu konkurencji” i w związku z tym podjęte zostaną "stosowne kroki prawne”. Edyta Sadowska, prezes zarządu Ringier Axel Springer Polska widocznie nie widzi problemu w jednoczesnym prowadzeniu opiniotwórczego portalu internetowego i szefowanie opiniotwórczemu tygodnikowi?
W zeszłym roku średnia sprzedaż "Newsweek Polska" wyniosła 104,3 tys. egzemplarzy i była o 7,4 proc. niższa niż w 2010 r.
p.s.
W co i dlaczego gra Tomasz Lis z wydawcą "Newsweek Polska", dowiemy się z pewnością bardzo szybko. Pani prezes Edyta Sadowska, mówiąc, że "cieszy się z możliwości współpracy z dziennikarzem i menedżerem o takich osiągnięciach",  jest - nie wiedzieć czemu - ale jakoś mało przekonująca. Więcej pieczeni na tym ogniu się chyba szykuje i chyba większe góry lodowe się tu ścierają.


Historia - to banalne -  potrafi nieźle zaskakiwać i tak do opublikowanego kilka dni temu odcinka nr 1410 Lisa Mak'Chały, niespodziewanie dołączył odcinek kolejny - lustrzany. Dlatego publikuję dwa.

Lis Mak'Chała. Oszczędnie gospodarujący prawdą. Obwoźny handlarz wazeliny.  Epizod III. Odcinek 1410 (kliknij na obrazek, żeby powiększyć)


Lis Mak'Chała. Oszczędnie gospodarujący prawdą. Obwoźny handlarz wazeliny.  Epizod III. Odcinek 1413 (kliknij na obrazek, żeby powiększyć)
* wyborcza.pl  2012-02-27

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz