25 lat temu runął mur w Berlinie

25 lat temu runął mur w Berlinie
Za plecami karabiny republiki. Berlin Zachodni 1988 r. Stoję na punkcie kontroli granicznej "Charlie", w strefie amerykańskiej. W tle enerdowskie przejście kontrolne. Przejście na wschodnią stronę i słynne tablice, informujące w czterech językach o tym, że "opuszczacie sektor amerykański" (YOU ARE LEAVING THE AMERICAN SECTOR). Kilkaset metrów dalej stacja Friedrichstrasse.

czwartek, 7 lipca 2011

Mniej lista

Radio Zachód ogłosiło, że od 4 lipca wybieramy „Lubuski Przebój Lata”. W pierwszym etapie codziennie od poniedziałku do piątku w rozgłośni prezentowane jest kilkanaście nagrań.
Można głosować SMS-owo na numer: 7101,koszt: 1,23 PLN (wiadomość rozpoczynamy od liter: RZ, następnie wpisujemy nazwę (lub nazwisko) wykonawcy). Cotygodniowe wyniki głosowania w sobotniej „Mniej Więcej Liście”. Zgłaszam wobec powyższego moją propozycję! Mianowicie - piosenkę “Nagły przypływ członków” w wykonaniu mieszanego chóru zielonogórsko-gorzowskiego Platformy Obywatelskiej. To może być prawdziwy przebój lubuskiego lata, a przynajmniej mocne wejście na początek. I nie tylko w województwie lubuskim, bo już wszelkie możliwe media z Rzeczpospolitą, Dziennikiem czy Polską The Times, obwieściły niesłychaną nowinę o martwych duszach w gorzowskiej PO, czyli zapisywaniu do PO ludzi, “bez ich wiedzy i zgody”. Brzmi to trochę znajomo, bo w konwencji lustracyjnej, ale mniejsza o to. Późnym, środowym popołudniem, gruchnęła wiadomość,
że Zarząd lubuskiej PO, rozwiązał struktury tej partii w Gorzowie. Jednak jak wynika z treści doniesień, to zarząd zarządem i głosowanie głosowaniem, ale rozkaz o rozwiązaniu padł odgórnie, bo o tym, że gorzowskie struktury PO zostaną rozwiązane, poinformował PAP w środę sekretarz generalny partii Andrzej Wyrobiec, który zarekomendował zwołanie w trybie natychmiastowym zarządu regionu i rozwiązanie struktury powiatowej i wszystkich kół PO na tym terenie oraz powołanie komisarza. Dziwić może zatem “zdziwienie i brak zrozumienia” wyrażone przez przewodniczącego gorzowskiej Platformy Jerzego Sobolewskiego, który powiedział PAP, że nic nie zostało potwierdzone, a już rozwiązuje się nasze struktury. No panie przewodniczący! Jak padł rozkaz z centrali, to padł. Sprawa przecież nie rozbija się o jakieś tam “martwe dusze”, ale o faktyczny rząd nad duszami i to tymi jak najbardziej przecież żyjącymi. J
ak doniósł Dziennik.pl: "Rzeczpospolita" sugeruje, że "nagły przypływ członków" PO mógł mieć związek z walką o władzę w regionie, w której rywalizowało dwoje posłów: Bożenna Bukiewicz z Zielonej Góry i Witold Pahl z Gorzowa. Jak powiedział nieoficjalnie PAP jeden z gorzowskich działaczy Platformy, Bukiewicz chce usunąć Pahla z przygotowywanej dla regionu listy kandydatów do Sejmu. "W pierwszej propozycji nie było go na niej, jednak po rozmowach w Warszawie Witold Pahl znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów. Teraz nasze struktury mają stać się kozłem ofiarnym, by usunąć Pahla z listy" - powiedział polityk. A sam wiceprzewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, komentując sprawę, powiedział, że najważniejsza w takich sytuacjach jest błyskawiczna reakcja. No tak, chciałoby się powiedzieć - w końcu Grzegorz Schetyna taką błyskawiczną reakcję, spowodowana aferą hazardową, na własnej skórze niewątpliwie odczuł, więc wie o czym mówi. Najgorsze jest jednak to, że "jeżeli to się potwierdzi, to wstyd, jeżeli się nie potwierdzi, to też wstyd, że ktoś zaniedbał czy zaniechał działań wcześniej. Myślę o miejscowej, lubuskiej czy gorzowskiej Platformie". No i to już zabrzmiało poważnie w ustach G.Schetyny. Bo, kto to mógł tych działań “zaniechać i zaniedbać”? Zarząd? A może przewodnicząca?  
A wracając do Lubuskiego Przeboju Lata, to tytuły proponowanych przebojów, znakomicie opisują powyższą sytuację polityczną i mówią same za siebie,: „Gorzowskie noce”, „Spadochron”, „Fikcja”, „Nieproszony”, „Nie wiem”, „When You Tell Me”. 
No i ten proponowany przebój grupy Hoboys, o błyskotliwym i jakże prowokacyjnym tytule: „Od Babimostu do Babilonu” i jeszcze bardziej przygważdżającym refrenem: “żaden korkociąg nie wyciągnie nas z tego korku”.

Tu można odsłuchać:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz